Οι Βουλευτές Συντυχάκης Μανώλης, Κομνηνάκα Μαρία και Μανωλάκου Διαμάντω κατέθεσαν ΑΝΑΦΟΡΑ την επιστολή της Ένωσης Γονέων Μαθητών Φαιστού και ζητούν για την περίοδο που εφαρμόζεται το μέτρο αναστολής της λειτουργία των εκπαιδευτικών δομών για την πρόληψη διασποράς του κορονοϊού να εξασφαλιστεί η συνέχιση του προγράμματος για τα σχολικά γεύματα με απόφαση της Κυβέρνησης και με άλλους τρόπους.
Αναφορά βουλευτών του ΚΚΕ της επιστολής της Ένωσης Γονέων Μαθητών Δήμου Φαιστού για τα σχολικά γεύματα
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/09/scholika-geymata.jpg)